Svetelná terapia

Svetelná terapia - liečba svetlom sa radí medzi najefektívnejšie spôsoby liečby v alternatívnej medicíne. Nakoľko sú účinky svetelnej trapie už dávno preukázané, často ju využívajú aj mnohí lekári práve pre svoje účinky. Najčastejšie sú využívané biolampy, infralampy a zriedkavejšie coloroterapeutické prístroje a CLT.

Podstata biolampy spočíva v polarizácii svetla. Svetlo sa dá polarizovať lomom a odrazom. Tieto techniky využívali a aj dodnes využívajú niektoré biolampy. Nevýhoda takejto polarizácie spočíva v tom, že polarizácia nie je 100% ale len na úrovni okolo 70%. Podstatne lepšiu polarizáciu takmer 96% vieme dosiahnuť využitím polarizačných filtrov. Na trhu sú dostupné aj takéto biolampy. 

BIOLAMPA A BIOLOGICKÝ ÚČINOK  POLARIZOVANÉHO SVETLA

Veľkým úspechom medicíny posledných rokov je využívanie účinkov polarizovaného svetla, ktoré je princípom účinku svetelnej terapie. Tento jav sa preto môže využiť aj pri liečbe BIOlampou, ktorej medicínske pôsobenie s vlnovou dĺžkou 480 - 3 500 nm priaznivo ovplyvňuje biologické pochody v ľudskom organizme.

Stupeň polarizácie je  95 %. Polarizácia vyjadruje pohyb svetla v paralelných, súbežných rovinách. Polarizované svetlo pôsobí iba na choré, prípadne neaktívne bunky. Je nízkoenergetické a inkoherentné teda mimofázové,čo v praxi znamená ,že vlny dosahujú svoj vrchol a preto intenzita nekolíše.

Liečebná oblasť tela vystavená stabilnej intenzite pri aplikácii nižšieho stupňa energie. Ďalej pozitívnym spôsobom stimuluje rozličné biologické procesy v organizme. Harmonizuje metabolické procesy, pôsobí biostimulačne tým, že ovplyvňuje imunitný systém, má regeneračný účinok a na tomto princípe priaznivo pôsobí na celý organizmus. 

Používať ho môžu všetci  ľudia  bez rozdielu veku.

Svetlo Polarizačnej liečebnej BIOlampy je stabilné.Špecifická hustota energie svetla Polarizačnej liečebnej Biolampy je 45mW / cm2 pri  vzdialenosti 10 cm. Teplota pokožky  sa pri aplikácii z 5 cm zvýši maximálne o 1-3 st.C a zabespečí liečebnú teplotu cca 37 st.C.Teplota povrchu pokožky je 33-34 st.C a teda nehrozí jej prehriatie.Pri aplikácii sa vyvolá biostimulačný efekt.Dochádza k fotomodulácii krvi,kedy sa optimalizuje imunitná reakcia našej krvi a biopozitívny účinok zo svetla preneseného do krvi prechádza do celého tela.  

Svetlo Polarizačnej liečebnej BIOlampy neobsahuje žiadne nebezpečenstvo pre ľudské oko alebo kožu.

Biolampa Eifa D514 je dodávaná s troma základnými farebnými filtrami – žltým, modrým a červeným. Tieto filtre slúžia na špeciálnu kolorterapiu – liečbu farbami.

Žltá farba: má univerzálne použitie, využijete ho pri všetkých aplikáciách.

Červená farba: sa využíva vo všetkých aplikáciách, ktorých účelom je liečba nezápalových stavov. Pomáha uvoľňovať zablokovanú energiu, obnoviť činnosť potlačovaných procesov a posilniť zmysly.

Modrá farba: sa využíva v aplikáciách, ktorých účelom je liečiť zápalové stavy. Má upokojujúce účinky, formuje a určuje štruktúru energie a vyrovnáva hyperaktívne a nerovnovážne stavy.

Zelená farba: Vyrovnáva, uvoľňuje, upokojuje, udržiava telesnú a psychickú energiu v dynamickej rovnováhe, uvoľňuje prepäté a bolestivé procesy, prináša hlboký pokoj. Je to farba uzdravenia a nádeje. Symbolizuje mladosť a plodnosť. Je vhodná pre ľudí, ktorí trpia na astmu, ochorenia horných dýchacích ciest, alergiu a srdcovo-cievne ochorenia. Vyvoláva harmóniu, schopnosť spolucítenia, nežnosť a lásku.

Oranžová farba: Uzdravuje, oživuje, zohrieva, stimuluje, energia sa pri nej podnecuje jemnejšie ako pri červenej, a tak pokojnejšie narastá, uvoľňuje kŕčovité stavy, rozveseľuje. Podporuje uvedomenie si vlastnej hodnoty. Poukazuje aj na ohľaduplnosť voči ostatným. Lieči orgány v panvovom priestore, obličky, močový mechúr, črevá, krv a lymfu.

Fialová farba: Inšpiruje, tlmí, znižuje, transformuje energiu na vysokej úrovni, podporuje duševné procesy, upokojuje nervy a podráždenie, zmierňuje bolesť. Ukazuje cestu hľadačom života, správny smer k správnemu cieľu. Blahodarne pôsobí na pokožku a dýchacie cesty. Lieči a uzdravuje dušu, celý nervový systém.

Biela farba: Novinka v kolorterapii !!! Posilňuje, tónuje, uvoľňuje, vyjasňuje, povzbudzuje bez toho, aby znepokojovala, šíri energiu, posilňuje oslabené procesy, uvoľňuje stuhnutie, posilňuje nervy. Pomáha aktivovať nervovú činnosť a myslenie, vnútornú vyčerpanosť nahrádza pokojom. Prospieva pri žalúdočných ťažkostiach, poruchách metabolizmu a žlčníka.

Biolampa Eifa D514 je použiteľná na širokú škálu ochorení:

  1. kožné (napríklad akné, ekzémy, lupienka, celulitída, vredy, herpes a pod.)
  2. ochorenia pohybového aparátu (napr. bolesť a únava nôh, artróza kĺbov, reuma)
  3. gynekologické problémy (poranenie prsnej bradavky, poruchy laktácie a i.)
  4. stomatologické problémy (bolesti zubov, pooperačné bolesti ústnej dutiny atď.)
  5. ostatné (alergie, depresia, poruchy spánku, vysoký a nízky krvný tlak, zápcha atď.)

Ako pôsobí polarizované svetlo Biolampy na imunitný systém?

Polarizované svetlo Biolampy aktivuje obranný systém organizmu, čím je prospešný celému organizmu. Pôsobí priamo na membránu tkanivových buniek, vrátane bielych krviniek, ktoré sú rozhodujúcimi činiteľmi pri obrannej reakcii nášho imunitného systému. Aktivované touto špeciálnou formou svetla sa poškodené bunky obnovujú, aby zostali kompletne funkčnými. Lineárne polarizované svetlo Biolampy teda posilňuje imunitný systém cestou regenerácie buniek. Po aplikácií polarizovaného svetla Biolampy sa zvyšuje delenie buniek, čo je možné preukázať pri urýchlení hojenia zapálených kožných afekcií.

Okrem toho sa pôsobením polarizovaného svetla Biolampy normalizujú aj metabolické procesy v bunkách. To, že svetlo skutočne pôsobí fotomodifikačne, bolo dokázané vedeckými prácami z renomovaných odborných pracovísk potvrdzujúcimi rýchle zmeny cirkulujúcej krvi človeka pri použití  Biolampy. Zvýšila sa nasýtenosť krvi kyslíkom, znížila sa rýchlosť sedimentácie červených krviniek. Predpokladá sa aj zmena štruktúry bielej krvinky pôsobením aplikácie polarizovaného svetla Biolampou , tým aj zmena funkcie. Dochádza k výraznému zvyšovaniu obrannej aktivity a tvorbe baktericídnej bielkoviny, čo umožňuje ovplyvniť imunitný systém.

Ako pôsobí polarizované svetlo Biolampy pri ochoreniach kože?

V  praxi môžeme účinok polarizovaného svetla využívať už od novorodeneckého veku. Svetlo skutočne pôsobí na krv v povrchových vrstvách pokožky, kde je vysoká hustota krvných vlásočníc a pôsobením svetla urýchľuje napr aj liečbu novorodeneckej žltačky. Citlivá koža novorodenca a dojčaťa je terénom pre ovplyvnenie urýchlenia hojenia rôznych kožných prejavov, kožných defektov, vyparenín, odierok, ale i alergických prejavov na koži. V predškolskom a školskom veku sú časté drobné oderky na koži vznikajúcich rôznymi poraneniami pri hre. Po očistení rany je vhodná skorá aplikácia polarizovaného svetla Biolampou. Nielen urýchľuje hojenie rany, ale i pre zmiernenie bolesti.

Tiež vrodené, geneticky podmienené kožné ochorenia, napríklad lupienka /psoriáza/, epidermolýza /veľkoplošné olupovanie kože/, možno preliečovať Biolampou.

Jednoznačné liečebné účinky pozorujeme pri liečbe oparov /herpesov/, zápalových kožných prejavov, .t.j. kožných infekcií vznikajúcich pôsobením baktérií, vírusov, kvasiniek. Kožné alergické ochorenia, najčastejšie vrodená kožná precitlivelosť /atopia, alergodermia/, neurodermatitída a v dospievajúcom veku zapálená uhrovitosť kože /akné/ sú vďačným terénom pre viditeľný úspech lokálnej liečby polarizovaným svetlom.

Popáleniny sú terénom pre veľmi účinné liečebné ovplyvnenie hojenia pôsobením Biolampy. Účinky nesprávneho slnenia a následné popáleniny kože zmierni liečba Biolampou.

Ako pôsobí Biolampa a polarizované svetlo na pohybový aparát?

V dojčenskom veku sa stretávame s príznakmi detskej mozgovej obrny, ktoré vyžaduje intenzívnu rehabilitačnú liečbu. Použitie  aplikácie Biolampy  výrazne urýchľuje vývoj psychomotoriky. Stavy po kostných zlomeninách, po úrazoch končatín, pri zápalových ochoreniach veľkých i malých kĺbov, vyvolaných baktériami a vírusmi, pri vrodených anomáliách využívame stimulačné a liečebné účinky polarizovaného svetla.

V súčasnosti je novým fenoménom porúch pohybového aparátu dlhotrvajúce "vysedávanie" pri počítačoch, či už pri vzdelávaní, ale i pri počítačových hrách. Dôsledkom je bolestivosť krčnej, prípadne hrudnej chrbtice. Pomocnú ruku podáva Biolampa resp.aplikácia svetelnej terapie  vo všetkých vekových katergoriách.

BIOLAMPA ÚČINNÁ ZBRAŇ PROTI CHRÍPKE ALEBO

ako pôsobí polarizované svetlo pri ochoreniach dýchacích ciest?

Patria k najčastejším dôvodom pre návštevu ambulancie napr. detského lekára alebo všeobecných, obvodných lekárov . Využitím účinkov polarizovaného svetla môžeme priebeh ochorenia zmierniť, urýchliť ústup symptomatológie a súčasne stimulovať imunitný systém. Jednoznačný vplyv tejto podpornej terapie môžeme potvrdiť pri ovplyvnení kašľa ako hlavného a najčastejšieho príznaku v ambulancii praktického lekára , pri diagnóze zápalu horných ciest dýchacích, ako sú zápal hrdla, hltana, hrtana /akútna laryngitída/, zápalu prínosových dutín, nosa, zápalu nosovej a krčných mandlí. Je možné tiež ovplyvnenie ochorení dolných dýchacích ciest, pri zápaloch priedušiek, ale tiež pri zápaloch stredného ucha, pri ochoreniach sliznice dutiny ústnej, pri prerezávaní zubov, pri bolesti zubov spôsobených zubným kazom.

V súčasnosti stúpa výskyt ochorení dýchacích ciest, ktoré vznikajú pôsobením alergénov zo stravy, zo znečisteného životného prostredia, z nadmerného používania alergizujúcich látok. K týmto ochoreniam patrí senná nádcha a astma. Biolampa resp. svetelná terapia posilňuje imunitu i v tomto prípade, súčasne zmierňuje príznaky sťaženého dýchania.

Ako pôsobí Biolampa a  polarizované svetlo pri liečení rán a obnove tkanín?

Poúrazové rany, preležaniny, otvorený vred predkolenia, pooperačné jazvy sú citlivým terénom pre urýchlenie lokálnej liečby svetlom. Taktiež častou indikáciou pre použitie Biolampy a svetelnej terapie je liečenie bolesti v reumatológii, v športovej medicíne umožňuje nielen liečbu, ale i zrýchlenie rekonvalescencie pohybového aparátu. Vynikajúca doplnková liečba pomliaždenín, odrenín, vyvrtnutí, tiež regenerácii svalov, kĺbov, tkanív.

 Biolampa spôsob liečby

Ideálne je použiť  Biolampu  ktorá mimochodom vyhovuje veľkosťou všetkým vekovým kategóriam. Liečba je individuálna, možno využiť nami ponúkaný návod, v komplikovanejších prípadoch je potrebné a nevyhnutné konzultovať s lekárom.

Taktiež doba trvania je prísne individuálna. Účinok liečby polarizovaným svetlom je často krát veľmi priekazný. Mnohokrát len niekoľko použití Biolampy, ukáže výsledok aplikácie svetelnej terapie.

Účinky

Biolampa Eifa D514 sa stala obľúbenou vďaka vysoko efektívnemu pôsobeniu na zdravotné problémy a to bez vedľajších účinkov a bolesti. 

Základné účinky biolampy Eifa D514 sa dajú rozdeliť do troch skupín:

  1. analgetický (potlačenie bolesti)
  2. protizápalový
  3. biostimulačný ( podporuje zdravý vývoj buniek a urýchľuje ich regeneráciu)

ZDRAVIE PRE KAŽDÉHO

Používanie systému svetelnej terapie  je už dnes rozšírené na viacerých slovenských klinikách, v rôznych špecializovaných zdravotníckych a kozmetických zariadeniach, ale čoraz častejšie sa môžete stretnúť a využiť blahodárne účinky Biolampy aj u praktických lekárov. Jednoducho, ak vás trápi nejaký problém, konzultovať s vašim lekárom ho môžete popri osvecovaní postihnutého miesta.V terapii Biolampou sa odporúča pokračovať ešte aj po uzavretí rany,jeden až dva týždne. pre zosilnenie ošetrovanéj oblasti.

BIOlampa je ideálny rodinný zdravotnícky prístroj a lekár zároveň, nakoľko je určený pre všetky generácie, aj pre bábätká. 

Zdroj: http://www.zdravynakup.sk/biolampy-a-infralampy-c378/biolampa-kolorterapia-7-filtrov-velky-stojan-d514-energielampe-p21707

Využívame 2 typy biolámp, jedním je spomínaná Eifa D514 a druhým sú biolampy BIOmouse


 

BM001 v sebe integruje červené 640nm aj modré 470nm polarizované svetlo.


BM002 v sebe integruje červené 640nm aj modré 470nm polarizované svetlo ale oproti BM001 má vyšší svetelný výkon.

Červené svetlo má vynikajúce účinky pri aktivácii obranných mechanizmov organizmu a modré zas podporuje hojenie sprevádzané zápalom.

Fototerapia sa neodporúča:

- pri liečbe zhubných nádorov ani na ošetrovanie jaziev po ich operácii
- u osôb s epilepsiou kvôli nebezpečenstvu vyvolania epileptického záchvatu
- pri zvýšenom riziku priameho zasiahnutia očnej sietnice (riziko znížime zatvorením očí)
- na oblasť štítnej žľazy pri jej zvýšenej funkcii, pri jej zväčšení, ani na jazvu po jej operácii. Prípadné použitie treba konzultovať s lekárom.
- na akútne zdroje infekcií (najmä v spojení s horúčkovitými stavmi) bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom
- po podaní liekov či aplikácii iných prípravkov s obsahom fotosenzibilizujúcich látok

 

 

Please publish modules in offcanvas position.